Nie każde informacje stanowią dane osobowe - same numery telefonu, bez dodatkowej identyfikacji nie stanowią takich danych. Jeśli jednak można je powiązać z tożsamością danej osoby (np. imię i nazwisko oraz telefon) wówczas mamy do czynienia z danymi osobowymi i ochroną przewidzianą w RODO.
RODO precyzyjnie wyjaśnia kiedy pewne informacje o osobie fizycznej mogą być uznane za „dane osobowe”. Zgodnie z definicją RODO zawartą w art. 4 pkt 1 Rozporządzenia "dane osobowe" oznaczają wszelkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej ("osobie, której dane dotyczą"); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak:
Bez dostępu instytucji kultury do jakiejkolwiek bazy czy informacji, z której wynikałyby dane osobowe osób, które udostępniają telefony, nie mamy do czynienia z danymi osobowymi.
Nieco inaczej będzie się przedstawiać sytuacja, w której instytucja kultury ma dostęp do bazy danych. Wskutek połączenia z imieniem i nazwiskiem (ewentualnie adresem) informacja o numerze telefonu pozwoliłaby na ustalenie tożsamości danej osoby.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl