Tak, żądane informacje powinny być udostępnione.
Na podstawie art. 18 ustawy z 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne Rada Ministrów wydała w dniu 12 kwietnia 2012 r. rozporządzenie w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Rozporządzenie to określiło m.in. tzw. Krajowe Ramy Interoperacyjności, minimalne wymagania dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych.
Zgodnie z § 20 rozporządzenia podmiot realizujący zadania publiczne opracowuje i ustanawia, wdraża i eksploatuje, monitoruje i przegląda oraz utrzymuje i doskonali system zarządzania bezpieczeństwem informacji zapewniający poufność, dostępność i integralność informacji z uwzględnieniem takich atrybutów, jak autentyczność, rozliczalność, niezaprzeczalność i niezawodność.
Kluczowym zagadnieniem jest więc to, czy podmiot realizuje zadania publiczne. Kwestię tą reguluje art. 2 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Instytucja kultury mieści się w katalogu podmiotów realizujących zadania publiczne.
Instytucja kultury jest więc zobligowana do stosowania KRI. A jednocześnie jako podmiot zobligowany do udostępnienia informacji publicznej kierownik tej jednostki powinien udostępnić informację publiczną dotyczącą rozwiązań stosowanych w ramach KRI. Kwestie techniczne i organizacyjne powinny być omówione tak szeroko jak dotyczy tego pytanie, z uwzględnieniem zagadnień objętych informacjami poufnymi jeżeli takowe występują.
Prawo do informacji publicznej podlega bowiem ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych (art. 5 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej).
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl