Tak, przy czym należy pamiętać, by informacje wyodrębnić tak, by nie zlewały się z treścią samej faktury.
Swobodę wyboru metody realizacji obowiązku informacyjnego pozostawiono administratorom danych. Należy wszakże pamiętać o pewnych ograniczeniach, jakie wynikają z innych przepisów RODO:
Podany w pytaniu sposób wykonania obowiązku informacyjnego jest więc dozwolony, pod warunkiem spełnienia wskazanych przesłanek.
Umieszczając dane na fakturze należy je zatem w sposób wyraźny wyodrębnić, aby nie zostały przez adresata pominięte albo pomylone z inną treścią.
Dopuszczalne jest też kilkuetapowe przekazywanie informacji wymaganych przez art. 13 RODO. W pierwszej kolejności należy podać dane administratora oraz cel przetwarzania i prawa osób, których dane dotyczą. W pozostałym zaś zakresie można odesłać do miejsca, w którym dostępna jest całość klauzuli informacyjnej - np. do strony internetowej.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl