Tak, ale wymagane będzie tu co najmniej pełnomocnictwo rodzajowe.
RODO nie odnosi się do kwestii składania oświadczeń woli poprzez pełnomocnika. RODO nie zakazuje również tego typu przypadków W konsekwencji stosować należy ogólne zasady prawa cywilnego w zakresie pełnomocnictwa, które znajdują się w Kodeksie cywilnym. I tak, pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu. Do czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu potrzebne jest pełnomocnictwo określające ich rodzaj, chyba że ustawa wymaga pełnomocnictwa do poszczególnej czynności (art. 98 Kodeksu cywilnego).
Udzielenie zgody marketingowej na przetwarzanie danych osobowych, co do zasady nie jest czynnością udzielaną w zwykłym toku czynności. Zgoda taka ingeruje bowiem wprost w prywatność danej osoby fizycznej. Dlatego też, uznać należy, że do wyrażenia zgody przez pełnomocnika konieczne jest wydanie mu pełnomocnictwa rodzajowego, w którego treści wprost zostanie wskazana kompetencja pełnomocnika do wyrażania tego typu zgód w imieniu mocodawcy.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl