Tak. Zgoda na przetwarzanie danych nie musi zawierać podpisu podmiotu danych.
Zgoda oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych (art. 4 pkt 11 RODO). Przepis ten nie tylko nie wymaga zgody wyrażonej na piśmie ale za takową uznaje również wyraźne działanie potwierdzającego, które nie musi mieć nawet formy słownej.
W kontekście powyższego, ważne są również zgody wyrażone w formie dokumentowej (np. poprzez formularz www, czy poprzez mail). Zgody takie nie muszą być potwierdzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o ile jasno wynika z nich:
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl