Informacja przeznaczona dla dziecka powinna być napisana jasnym i prostym językiem.
Żaden przepis nie wyłącza realizacji obowiązku informacyjnego względem dziecka. Zatem jeżeli przetwarzane są dane osobowe dziecka pracownika, to konieczne jest spełnienie obowiązku informacyjnego.
Pracodawca nie pozyskuje danych osobowych bezpośrednio od dziecka, dlatego powinien spełnić względem niego obowiązek informacyjny w zakresie ujętym w art. 14 RODO.
Klauzulę informacyjną można przekazać pracownikowi, który następnie przekaże ją dziecku.
Najistotniejsza jest jednak treść klauzuli. Administrator musi bowiem zredagować ją w zwięzłej, przejrzystej, zrozumiałej i łatwo dostępnej formie, jasnym i prostym językiem – w szczególności gdy informacje są kierowane do dziecka (art. 12 ust. 1 RODO).
Zalecane jest w związku z tym:
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl