Monitoring GPS pracowników kojarzy się głównie z geolokalizacją samochodów służbowych. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, jakie może być stosowane przez pracodawców. Niewykluczona jest także geolokalizacja telefonów służbowych i laptopów. Sprawdź, czy monitoring GPS pojazdów i pozostałego mienia pracodawcy jest zgodny z RODO.
Geolokalizacja jak monitoring wizyjny
Geolokalizacja czyli monitoring GPS stanowi odmianę monitoringu pracowniczego uregulowanego w Kodeksie pracy, tak jak choćby monitoring poczty elektronicznej. Oznacza to, że wymogi dotyczące monitoringu wizyjnego obejmują także monitoring GPS:
służbowych. Różnice dotyczą celu wprowadzenia takiego monitoringu.
Kiedy pracodawca może wprowadzić monitorowanie GPS według Kodeksu pracy
Tak rozumiany monitoring GPS może być wprowadzony jedynie, gdy jest to konieczne do zapewnienia:
Przykład: Pracodawca może uzasadniać uruchomienie monitoringu GPS samochodów służbowych koniecznością:
Przeczytaj także: Monitoring GPS w celu kontroli BHP
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Jeśli masz już dostęp do Portalu, zaloguj się »
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl