Nie. Nie ma podstaw do udostępnienia rodzicowi prawa dostępu do platformy informacyjnej, która wykorzystywana jest to realizacji zajęć.
Zgodnie z § 1 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie ograniczenia funkcjonowania jednostki systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor jednostki systemu oświaty odpowiada za organizację realizacji zadań tej jednostki, w tym zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zajęć, w tym:
Z przepisów tych wynika, że dostęp do infrastruktury informatycznej umożliwiającej realizację zajęć zdalnych powinien zostać zapewniony uczniom oraz nauczycielom.
Nie ma zatem podstaw do uczestnictwa przez rodziców w zajęciach zdalnych, podobnie, jak nie prowadzi się zajęć stacjonarnych z udziałem rodziców, za wyjątkiem specjalnych okazji w rodzaju dni otwartych szkoły.
Rodzice mają natomiast zapewniony dostęp do informacji o postępach ucznia, a w razie zaistnienia potrzeby wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości mają prawo do konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl