Zgoda na przetwarzanie danych na potrzeby rekrutacji powinna zostać wyrażona w czasie procedury rekrutacji.
Podawanie na odwrocie druku zwrotnego potwierdzenia odbioru może prowadzić do nieuprawnionego ujawnienia danych osobowych. Danymi osobowymi są wszystkie informacje, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby fizycznej (art. 5 RODO). W tym przypadku prócz nazwiska danej osoby istotne znaczenie ma zarówno oznaczenie adresata, jak i nadawcy przesyłki. Właściwość miejscowa tych organów pozwala bowiem na łatwe określenie obszaru, w którym dana osoba zamieszkuje. To zaś ułatwia jej identyfikację, w szczególności przez pracowników poczty, którzy mogą znać nazwiska i adres konkretnych osób fizycznych.
Co więcej, informacje te mogą należeć do kategorii informacji szczególnie chronionych, o których mowa w art. 10 RODO. Stąd też należy zachować szczególną ostrożność. Możliwe jest posługiwanie się danymi zanonimizowanymi, np. inicjałami albo kilkoma literami nazwiska.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl