Tak. Dla tzw. zamówień podprogowych (poniżej wartości 30.000 euro) nie stosuje się ustawy o zamówieniach publicznych. Stąd zastosowania wprost nie będą miały przepisy dotyczące danych osobowych, które znalazły się w Prawie zamówień publicznych.
Dla zamówień podprogowych tj. poniżej wartości 30 000 euro nie mają zastosowania przepisy ustawy. Nie oznacza to, że zamówienia dokonywane są dowolnie i nie są zamówieniami publicznymi, tylko, że ustawodawca wskazuje, iż poniżej zamówienia o wartości 30 000 euro to sam zamawiający decyduje o sposobie udzielenia zamówienia.
Niezależnie od powyższego wskazać należy, że skoro podmiot, który będzie przeprowadzał postepowanie z tzw. zamówień podprogowych ma prawo do samodzielnej decyzji o trybie ich udzielania, to może powoływać się na regulaminy wewnętrzne (w tym przepisy kodeksu cywilnego i swobodę zawierania umów). W regulaminach tych można uwzględniać przepisy z ustawy o zamówieniach publicznych (można je wprost włączyć w treść regulaminu). W przypadku włączenia treści przepisów art. 8a oraz 96 i 97 ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczących ograniczenia korzystania z uprawnień podmiotów danych i ograniczenia jawności postępowania) w regulamin wewnętrzny – podstawą do przetwarzania danych będzie zarówno RODO (art. 6 ust. 1 pkt b RODO – realizacja umowy), jak również wewnętrzny regulamin.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl