Inspektor ochrony danych nie musi uczestniczyć w audytach KRI.
Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 RODO. Wymieniono tam następujące kompetencje:
Są to jedyne kompetencje IOD przewidziane w przepisach prawa. Żadnych kompetencji w tym zakresie nie przewidują przepisy dotyczące KRI. Dlatego z mocy samego prawa inspektor nie musi wykonywać czynności związanych z KRI. Przepisy regulujące KRI nie są przepisami z zakresu ochrony danych osobowych.
Obowiązek uczestniczenia w audytach KRI można jednak nałożyć na inspektora w drodze wypowiedzenia zmieniającego, rozszerzając jego kompetencje (jeśli jest on pracownikiem administratora) lub uregulować w umowie cywilnoprawnej (jeżeli inspektor jest związany z administratorem taką umową).
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl