Nie. Umowę należy zawrzeć na okres nieobecności w pracy bez podawania przyczyny tej nieobecności, lecz z zakreśleniem daty kalendarzowej, do której maksymalnie może trwać umowa. Należy też w miarę możliwości unikać podawania imienia i nazwiska zastępowanego pracownika
Z pracownikiem można zawrzeć umowę o pracę na czas nieokreślony w celu zastępstwa innego nieobecnego pracownika. Redagując treść takiej umowy, z uwagi na wejście w życie nowych przepisów RODO konieczne jest kierowanie się zasadą minimalizacji danych, zgodnie z którą przetwarzania danych powinno być adekwatne, stosowne oraz ograniczone do tego, co niezbędne do celów, w których są przetwarzane (art. 5 ust. 1 lit. c RODO). W związku z tym nie jest wskazane określanie w umowie o pracę, że umowa jest zawarta na okres nieobecności innego pracownika z powodu ciąży.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zawarcie umowy o pracę na okres zakreślony datą kalendarzową (według potrzeb) np. na okres nieobecności w pracy pracownika na stanowisku (...) nie dłużej niż do dnia …. W razie konieczności niespodziewanego przedłużenia nieobecności nie będzie przeszkód w ponownym zatrudnieniu pracownika.
Należy także unikać podawania imienia i nazwiska zastępowanego pracownika, chyba że w inny sposób nie da się zidentyfikować stanowiska pracy, w ramach którego organizowane jest zastępstwo.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl