Tak, ale tylko za zgodą klientów. Nie można bowiem wysyłać im niezamówionej informacji handlowej.
Na gruncie RODO wysłanie takiej wiadomości mógłby uzasadniać art. 6 ust. 1 lit. f. Jest to bowiem przesłanka legalnego przetwarzania danych osobowych na potrzeby realizacji uzasadnionego interesu administratora danych, np. marketingu jego towarów i usług.
Niemniej jednak wysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną reguluje dodatkowo ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgodnie zaś z art. 10 ust. 1 tej ustawy zakazane jest wysyłanie niezamówionych informacji handlowych (takich, na które odbiorca nie wyraził uprzednio zgody).
Informacją handlową jest natomiast każda informacja przeznaczona bezpośrednio lub pośrednio do promowania towarów, usług lub wizerunku przedsiębiorcy, z wyłączeniem informacji o towarach i usługach niesłużącej osiągnięciu efektu handlowego.
Wskazana w pytaniu informacja, zapewne ma służyć osiągnięciu efektu handlowego, tj. zainteresowania klientów ofertą przedsiębiorcy. Tym samym byłaby ona możliwa do wysłania wyłącznie za zgodą klientów.
Dozwolone jest jednak uprzednie wysłanie e-maila z zapytaniem, czy dana osoba wyraża zgodę na powiadomienie jej o uruchomieniu usług względnie dodatkowo o ich aktualnych cenach. Osoby, które odpowiedziałyby twierdząco, mogłyby zaś otrzymać informację o otwarciu ośrodka.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl