Najlepiej jest ująć w tym wykazie wszystkie szkolenia.
Żaden przepis prawa nie obliguje wprost do prowadzenia takiego wykazu. Powinniśmy jednak mieć na względzie zasadę rozliczalności (art. 5 ust. 2 RODO), a zgodnie z nią prowadzenie takiego wykazu jest, jeśli nie obowiązkowe, to przynajmniej zalecane.
Skoro żaden przepis nie obliguje wprost do prowadzenia takiego wykazu, to decyzja w tym zakresie należy do pracodawcy. Wydaje się jednak że nie ma uzasadnienia wyłączenie z takiego wykazu szkoleń zewnętrznych. Wszak istotny jest fakt zapoznania pracownika z wiedzą niezbędną do respektowania bezpieczeństwa informacji ale też bezpieczeństwa danych osobowych. Źródło tej wiedzy - wewnętrzne czy zewnętrzne - to już kwestia drugorzędna.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl