Pracodawca może zapytać pracownika o kwestie świadczenia pracy na rzecz innych pracodawców, jednak przepisy prawa pracy co do zasady nie obligują pracownika do ujawniania informacji o dodatkowym zatrudnieniu.
W praktyce nie można wykluczyć sytuacji, w której pracownik świadczy pracę na rzecz różnych pracodawców, a u jednego z tych pracodawców wystąpiły przypadki COVID-19. Czy zatem pracodawcy wolno zwrócić do zatrudnionego o podanie informacji czy nadal świadczy pracę na rzecz pracodawcy u którego wystąpiły przypadki koronawirusa? Nie ma przeszkód, aby pracodawca kierując się bezpieczeństwem pracowników zapytał osobę zatrudnioną u innego pracodawcy czy nadal świadczy na jego rzecz pracę.
Z drugiej strony przepisy nie obligują pracownika do udzielenia informacji w tym zakresie. Wyjątkiem jest sytuacja w ramach której pracownik objęty jest zakazem konkurencji i dodatkowe zatrudnienie mogłoby stanowić naruszenie takiego umownego zakazu.
Co jakiś czas pojawiają się rekomendacje i zalecenia kierowane zwłaszcza do pracowników personelu medycznego aby osoby świadczące pracę w placówkach medycznych wykonywały obowiązki na rzecz jednej placówki a nie większej ich liczby - właśnie w celu przeciwdziałania COVID-19. Należy pamiętać, iż są to wyłącznie rekomendacje - co oznacza, że nie mają charakteru bezwzględnie wiążącego pracowników i ostateczna decyzja w zakresie ograniczenia zatrudnienia u kilku pracodawców należy do nich.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl