Irlandzki organ nadzorczy wymierzył karę 265 mln euro w związku z nieprzestrzeganiem zasad privacy by design i privacy by default. Zarzuty te odnoszą się do narzędzi wykorzystywanych w ramach serwisów Facebook i Instagram.
W sprawie Meta Platforms Ireland Limited wszczęto postępowanie transgraniczne w związku z doniesieniami medialnymi o udostępnieniu danych z Facebooka w internecie. Wiodącym organem nadzorczym w tym postępowaniu był organ nadzorczy. Pod lupą tego organu znalazły się narzędzia:
Facebook Search,
Facebook Messenger,
Instagram Contact.
Oceniono je pod kątem przestrzegania reguł ochrony danych w fazie projektowania (privacy by design) i domyślnej ochrony danych (privacy by default). Oceną objęto przetwarzanie w okresie od 25 maja 2018 r. do września 2019 r.
Wynik analizy organu nadzorczego wypadł niepomyślnie dla administratora Meta Platforms. Irlandzki organ wymierzył administratorowi karę w wysokości 265 mln euro. Poza tym firmie nakazano doprowadzenie przetwarzania do zgodności z prawem. Orzeczenie jest oczywiście nieprawomocne.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl