Pytanie: Czy jeden podmiot publiczny np. urząd prowadzący postępowania na podstawie KPA może prosić o udostępnienie danych osobowych związanych ze sprawą od drugiego podmiotu publicznego na podstawie art. 50 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego?
Każdy administrator prowadzący stronę WWW, który umożliwia dokonywanie na niej wpisów, może otrzymać żądanie udostępnienia adresu IP użytkownika. Czy takie żądanie może być spełnione? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto odwołać się do niedawnej decyzji Prezesa UODO
Udostępnianie informacji publicznej następuje przede wszystkim na żądanie. Oprócz tego jednak konieczne jest również prowadzenie strony Biuletynu Informacji Publicznej. Czy obowiązki w tym zakresie spoczywają na szkołach niepublicznych? Co ze szkołami publicznymi prowadzonymi przez inne podmioty niż samorządy?
W 2025 roku Urząd Ochrony Danych Osobowych plan kontroli sektorowych dotyczy przetwarzania danych osobowych dzieci, w szczególności ich wizerunku. Na celowniku Prezesa UODO znajdą się m.in. szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne oraz podmioty, które przetwarzają zdjęcia lub nagrania dzieci, także w internecie. Sprawdź, jakie obowiązki wynikają z RODO w zakresie przetwarzania wizerunku dzieci i jak przygotować swoją placówkę do kontroli, by uniknąć naruszeń i kar.
04.03.2025
© Portal Poradyodo.pl