Przesłanką przetwarzania jest art. 6 ust. 1c RODO.
Zgodnie z art. 6 ust. 1 RODO przetwarzanie jest zgodne z prawem wyłącznie w przypadkach, gdy - i w takim zakresie, w jakim - spełniony jest co najmniej jeden z poniższych warunków:
Zgodnie z lit. c przywołanej regulacji przetwarzanie jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. W przypadku upoważnienia do odbierania dzieci z przedszkola obowiązek ten wynika natomiast z art. 102 ust. 1 pkt 6 Prawa oświatowego, zgodnie z którym statut przedszkola powinien regulować szczegółowe zasady przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola przez rodziców lub upoważnioną przez nich osobę zapewniającą dziecku pełne bezpieczeństwo.
Upoważnienie osoby niebędącej rodzicem, w przypadku, gdy rodzice nie odbierają dziecka, jest zatem obowiązkiem wynikającym wprost z ustawy, który dodatkowo musi zostać uregulowany w statucie danego przedszkola. Przepis ten oznacza, że określenie zasad przyprowadzania i odbierania dziecka jest prawnym obowiązkiem przedszkola, a co za tym idzie przetwarzanie danych osoby upoważnionej do odbierania dziecka służy realizacji tego obowiązku prawnego.
Statut przedszkola określa szczegółowe zasady przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola przez rodziców lub upoważnioną przez nich osobę zapewniającą dziecku pełne bezpieczeństwo.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl