Już 1 lipca 2022 r. uruchomiony zostanie nowy centralny rejestr umów. Oznacza to dla wielu administratorów obowiązek przekazywania do tego rejestru informacji zawierających dane osobowe. Sprawdź, jakie nowe obowiązki będą spoczywały od lipca administratorach i kogo konkretnie będą dotyczyły.
Kto musi zgłaszać informacje do centralnego rejestru umów
Centralny rejestr będzie nosił nazwę rejestru umów zawieranych przez jednostki sektora finansów publicznych. Ma on zawierać ogólnodostępne informacje dotyczące umów związanych ze sprawami publicznymi. Chodzi tu o umowy zawierające informację publiczną.
Czym jest informacja publiczna? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>
Obowiązek zgłaszania informacji o umowach będzie ciążył na kierownikach jednostek sektora finansów publicznych. Zalicza się do nich:
Obowiązkiem tym nie są więc objęte wszystkie podmioty posiadające informację publiczną, a jedynie posiadające status jednostki sektora finansów publicznych.
Przykład
Szkoła niepubliczna zawarła umowę o pracę z nauczycielem. Wprawdzie umowa ta dotyczy wykonywania zadań publicznych (realizacja zadań oświatowych) i jako taka byłaby udostępniona na żądanie jako zawierająca informację publiczną. Niemniej jednak szkoła niepubliczna nie jest jednostką sektora finansów publicznych, dlatego nie musi zgłaszać wskazanej (ani żadnej innej) umowy do centralnego rejestru umów.
Jeśli masz już dostęp do Portalu, zaloguj się »
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl