Dokumentacja współpracy z inspektorem ochrony danych nie jest wprost wymagana przez RODO. Jednak z uwagi na regułę rozliczalności warto ją rejestrować. Świadczy o tym choćby niedawna lista 27 pytań kierowanych do administratorów, a dotyczących właśnie tej współpracy. Dowiedz się, jak może wyglądać dokumentacja wykonywania zadań IOD.
Dokumentacja papierowa lub elektroniczna
Dokumentowaniem działań IOD jest zapisywanie (rejestrowanie, logowanie) poszczególnych czynności podejmowanych przez inspektora ochrony danych na konkretnych nośnikach. Nośnik ten może być zarówno papierowy jak i elektroniczny. Następnie zaś takie nośniki powinny być utrzymywane i kontrolowane przez administratora.
Administrator powinien czuwać nad:
Ważne, aby administrator zapewnił sobie możliwość udowodnienia, kiedy i jaką czynność jego IOD podjął albo nie podjął a także z jakich przyczyn tak się stało.
W artykule przeczytasz m.in. o:
Jeśli masz już dostęp do Portalu, zaloguj się »
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl