Nie. Sam fakt założenia monitoringu w firmie nie obliguje jej do wyznaczenia IOD.
Administrator i podmiot przetwarzający wyznaczają inspektora ochrony danych, zawsze gdy:
O ile w istocie używanie monitoringu wizyjnego w firmie można uznać za regularne i systematyczne monitorowanie osób (zakładając, że to pracownicy firmy mają podgląd monitoringu), o tyle nie można przyjąć, że monitorowanie to obejmuje osoby, których dotyczą dane osobowe przetwarzane w ramach głównej (zasadniczej) działalności administratora. Taki przypadek dotyczy głównie agencji ochroniarskich prowadzących monitoring u innych podmiotów, ale nie tych podmiotów, u których monitoring jest prowadzony. Firma, u której jest zainstalowany monitoring, w ramach swojej podstawowej działalności nie zajmuje bowiem się przetwarzaniem danych osobowych osób i w związku z tym ich systematycznym monitorowaniem.
W przedstawionym przypadku firma nie musi więc powoływać IOD, zakładając, że nie zachodzą względem niej pozostałe ww. przesłanki obligatoryjnego wyznaczenia inspektora.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl