Nie. Należy unikać kopiowania dokumentów tożsamości, jeżeli daną okoliczność można potwierdzić innym dokumentem
Zakład ubezpieczeń może żądać od uczestników zdarzenia niezbędnych wyjaśnień i informacji (art. 16 ust. 2 ustawy z 22 maja 2003 r.). Oprócz tego zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym (art. 43 pkt 3 ustawy z 22 maja 2003 r.).
Zakład ubezpieczeń uprawniony jest zatem do weryfikacji, czy w dacie zdarzenia osoba kierująca pojazdem w nim uczestniczącym posiadała uprawnienia do kierowania pojazdem. Ubezpieczyciel bowiem nie posiada takich informacji. Stąd może on żądać potwierdzenia tego faktu. Jednakże możliwe jest to nie tylko poprzez kserokopię prawo jazdy, ale także za pomocą zaświadczenia organu wydającego uprawnienia, czy też informacji z Centralnej Ewidencji Kierowców.
Pracownik powinien mieć świadomość, że w przypadku niepotwierdzenia faktu posiadania przez niego uprawnienia do kierowania pojazdem, zakład ubezpieczeń może obciążyć go kosztami uzyskania takiego potwierdzenia, np. z Centralnej Ewidencji Kierowców, a nawet domagać się regresu wypłaconego odszkodowania.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl