Nie, ponieważ nie dokonały wspólnych uzgodnień w zakresie przetwarzania danych.
Wymogi formalne prowadzenia rejestru czynności przetwarzania określają przepisy art. 30 RODO. Nakazują one m.in. wskazywać w rejestrze następujące cechy:
Poszczególne czynności przetwarzania różnią się między sobą przynajmniej częścią z przywołanych powyżej cech. To zaś uniemożliwia ich zbiorczego (sumarycznego) ujęcia w rejestrze czynności przetwarzania. Ten bowiem powinien określać oddzielnie dla każdego, zidentyfikowanego "procesu" dane, o których mowa w art. 30 ust. 1 RODO.
Przez "proces" można rozumieć czynność przetwarzania o charakterystycznych cechach wyróżniających ją od innych procesów.
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl