Europejska Rada Ochrony Danych podczas 49. posiedzenia plenarnego przyjęła dwie opinie w dotyczących decyzji w sprawie transgranicznych kodeksów postępowania przedstawionych przez belgijski i francuski organ nadzorczy. Decyzje te zostały wydane na podstawie art. 64 RODO.
Belgijski organ nadzorczy przyjął projekt decyzji w sprawie kodeksu postępowania EU CLOUD skierowanego do dostawców usług w chmurze. Z kolei projekt decyzji francuskiego organu nadzorczego dotyczy kodeksu postępowania CISPE, adresowanego do dostawców usług infrastruktury chmurowej. Właśnie te decyzje zostały zaopiniowane przez EROD.
Poza tym Rada przyjęła oświadczenie dotyczące rozporządzenia w sprawie zarządzania danymi (DGA) w świetle rozwoju procesu legislacyjnego. Oświadczenie to jest kontynuacją wspólnej opinii EROD i EIOD dotyczącej rozporządzenia w sprawie zarządzania danymi i akcentuje jej główne uwagi.
To nie wszystko. EROD przyjęła również zalecenia w sprawie podstawy prawnej dla przechowywania danych karty kredytowej jedynie w celu ułatwienia dalszych transakcji internetowych. W zaleceniach przedstawiono sytuacje, w których podmioty danych kupują produkt lub płacą za usługę za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji i w związku z tym podają dane swojej karty kredytowej w celu zawarcia pojedynczej transakcji.
Strona internetowa UODO (uodo.gov.pl)
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl