Przeprowadzenie audytu w zakresie Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI) zdecydowanie warto udokumentować. Z artykułu dowiesz się, jak to zrobić.
RODO nie obliguje wprost do audytowania systemu IT. Nie znaczy to jednak, że o audycie tym można zapomnieć. Wręcz przeciwnie, jest on zalecany, gdyż powinien pomóc w wyborze adekwatnych środków bezpieczeństwa danych. Sprawdź, dlaczego warto przeprowadzić audyt systemu IT i co powinien on obejmować.
Pytanie: Rada nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej przed posiedzeniem otrzymuje e-mailowe zawiadomienie o terminie posiedzeniu wraz z załącznikami (dokumentami Spółdzielni mieszkaniowej). Czy e-mail służbowy członka rady nadzorczej musi być szyfrowany? Czy w e-mailu powinna być informacja, że po podpisaniu protokołu z posiedzenia należy trwale usunąć emalia z wysłanymi dokumentami?
Pomiar temperatury może być przeprowadzany także z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Takie rozwiązanie można stosować w sytuacji, w której pomiar temperatury zostanie w odpowiednim trybie zalecony w zakładzie pracy przez sanepid. Powstaje pytanie, czy w takim przypadku zachodzi konieczność przeprowadzenia oceny skutków dla ochrony danych.
Dyrektywa NIS2 ustanawia pewne obowiązki także dla tzw. podmiotów kluczowych i ważnych (PKW), do których mogą się zaliczać niektórzy administratorzy danych osobowych zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, w tym także w samorządzie. Na co zatem uwagę powinny zwrócić osoby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo jednostkach samorządowych w związku z dyrektywą NIS2?
04.03.2025
© Portal Poradyodo.pl