12 tys. zł musi zapłacić warszawska firma Smart Cities za nieudzielenie informacji na żądanie organu nadzorczego. Sprawdzamy, czego dotyczy nowa decyzja Prezesa UODO
Jak wynika z uzasadnienia w toczącym się postępowaniu Prezes UODO trzykrotnie wezwał Spółkę do udzielenia wyjaśnień niezbędnych do rozpatrzenia sprawy. Spółka udzieliła tylko jednej odpowiedzi, która była niepełna i nie dała możliwości pełnego i wnikliwego rozpatrzenia przez organ ochrony danych skargi osoby, której dane zostały naruszone. Zaniechania nie zostały w żaden sposób usprawiedliwione. Co więcej, jak wskazał organ nadzorczy, spółka z całą pewnością była w posiadaniu żądanych informacji. Spółka nie zapewniła też Prezesowi UODO dostępu do
Zdaniem organu nadzorczego świadczyło to o braku woli współpracy z Prezesem UODO w ustaleniu stanu faktycznego sprawy i prawidłowym jej rozstrzygnięciu a przynajmniej o rażącym lekceważeniu swoich obowiązków dotyczących współpracy z organem nadzorczym.
Brak współpracy z Prezesem UODO przejawiający się w nieudzielaniu informacji na żądaniu stoi na przeszkodzie wnikliwemu rozpatrzeniu sprawy, skutkuje również nadmiernym i nieuzasadnionym przedłużaniem postępowania.
Orzecznictwo:
Przechowywanie danych w chmurze polega na zapisywaniu i zarządzaniu danymi na zdalnych serwerach, które są dostępne przez internet. Zamiast przechowywać pliki na lokalnych dyskach twardych lub serwerach, użytkownicy mogą korzystać z infrastruktury dostarczanej przez dostawców usług chmurowych. Jest to wygodne i efektywne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca, elastyczność, skalowalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.
© Portal Poradyodo.pl